Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Како можам да побарате понуда?

Тоа е лесно да се побара понуда за работа од RUIZHENG. Едноставно контактирајте ја нашата канцеларија од страна на E-mail, телефон, факс, ние ќе бидеме многу среќни да ви обезбеди со разумна цена!

Колку време е време на цитатот?

Обично, кога добивме вашата прибирање информации, RUIZHENG може да понуди најдобра цена за вас референца во рок од 2 работни дена.

Пред еден цитат, она што не RUIZHENG треба да знаете?

RUIZHENG треба да добие вашиот цртеж, скици или примерок, и материјал, цитирам количина, информации за површинска обработка. Во меѓувреме, ве молиме исто така, нека RUIZHENG познато името на вашата фирма, контакт човек, е-мејл и примачот адреса.

Какви видови на материјали способни за обработка си ти?

Ние произведуваме завртка машински делови и ЦПУ вртење делови од алуминиум, месинг, бакар, челик и нерѓосувачки челик, како и некои пластични барање.

Во ЦПУ обработка работа, она што е на повеќето ефективни количина за да нарачате?

Обично, како што се зголемува обемот, цената по единица се намалува. Ова се должи да се постави на трошоците се шири во текот на поголема количина на делови. На RUIZHENG, ние се искусни и со производство на висока јачина на звук машински делови и проширува нашата ЦПУ опрема и искусен персонал за да се исполнат ниски обемот на економски план.

Што е вашиот просечен олово-време?

Нормално олово-време е околу 4 недели погодени од работа оптоварување и комплексноста на дел конфигурација. RUIZHENG се стреми да биде на време производител на производство делови.

Како можам да ги намали трошоците на мојот машински делови?

Типично, зголемување на обемот на вашата цел е најочигледен начин да се намалат трошоците на основа на дел; Сепак, постојат многу фактори да се разгледа. А примарна грижа е да се намалат непотребните трудот на секој чекор. Чувајте го димензионален толеранции разумни и не се изгради во екстра тесни толеранции кои не се неопходни за употреба на крајот. Со денешната загриженоста за животната средина, делови ракување и чистење е главна област на трошоци. Особено во областа на внатрешниот навој дупки, делови чистење додава на крајната цена. Некои делови треба индивидуално пакување и за чистење, но ако вашиот дел не се случи, тоа може да го намали трошоците за производство

Дали RUIZHENG помош со дизајн делови или да предложи намалување на трошоците мерки?

Да. Сакаме предизвик за покренување на нашите инженерски и

производство искуство за да се носи нови предизвици. Ние можеме да понудиме

техничка помош во дизајн, обработка протоколи, избор или

суровини, а по завршувањето чекори. Одржување на крајната употреба на делот

во предвид, ние често се најде мали дизајн tweak, промена во материјалот или

толеранција, итн, кои може да резултира со сигурен, добро-вршење на дел

со примена на намалени трошоци на производство. Делот мора да успее, а со тоа и

вашите деловни цели!

Како можам да бидам сигурен за добивање на добри дела, со време на испорака?

Можете да го намалите ризикот од добивање на инфериорни делови или бавно испорака првенствено од страна на изборот на реномирана снабдувачот и комуникација на вашите потреби со кои снабдувачот. Осигурајте се дека вашиот снабдувач има квалитетна програма која одговара на вашите потреби. Ако ви треба дел на редовна основа, може да помогне да се обезбеди сигурна испорака и услуги со помош на ќебе цел со редовни закажани за медиумите. Овој тип на цел исто така може да помогне во намалувањето на трошоците на дел од вашата прецизност машински компоненти

Вашата цена изгледа добро за поголеми количества, но јас не сакам да се акции кои многу делови. . . RUIZHENG она што се подготвени да се направи?

Никој не чини да сакаат да носат инвентар повеќе. Ние може да се преговара некој вид на договор за поголеми димензии серија, но би се очекувало делови треба да се преземат во повеќе изданија во текот на преговори во разумен временски период. Клиенти кои можат да се заложат за поголеми серии не се да ги искористат предностите на овие економии во наведените цени.?

Што толеранции Ruizheng бланширан и машински сврте делови може да се одржи?

Толеранции разликуваат во зависност од видот и степенот на суровина што се обработка, материјалот што ги правиме овие алатки надвор од, и машина се користи за да се направи одреден дел. Построги толеранции може да се постигне со средно операции како што се мелење, усовршувајќи, и се преклопуваат. А широка одговор на ова прашање е тешко да се обезбеди. Најдобро е да се одговори на ова прашање врз основа на дел по дел во прегледот на инженеринг.

Сакаат да работат со САД?


Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

WhatsApp Online Chat !