ЦПУ вртење

Краток опис:

Ние можеме да обработиме сите видови на прецизност делови, како на барање на клиентот. Одлична изведба, навремена испорака. OEM производител со висок квалитет, конкурентна цена. 1.Product опсегот: Машинска краток шахти делови, кратки машина шахтите, мелење делови, месинг прецизност шахти машински делови, прецизни делови, бакар се сврте делови, фрезови и претворајќи делови. 2. Материјал: јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, месинг, бронза, бакар, слободна сечење челик, или по желба на клиентот. 3.Processi ...


 • EXW Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 1000.000 парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / P, D / A
 • детали за производот

  General description

  Тагови производ

  Ние можеме да обработиме сите видови на прецизност делови, како на барање на клиентот.

  Одлична изведба, навремена испорака. OEM производител со висок квалитет, конкурентна цена.

  1.Product опсегот: Машинска краток шахти делови, кратки машина шахтите, мелење делови, месинг прецизност шахти машински делови, прецизни делови, бакар се сврте делови, фрезови и претворајќи делови.

  2. Материјал: јаглероден челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, месинг, бронза, бакар, слободна сечење челик, или по желба на клиентот.

  3.Processing машина: CNC машина, обработка центар, мелење машина, конвенционален струг машина, фреза, бормашина, машина за сечење жица, автоматски бар машина, Швајцарија завртки машина.

  4.Finishing: поцинкување, никел позлата, хром позлата, фосфат, полирање, случај стврднување, carburization стврднување, Елоксирање, црна оксид.

  5.Testing објект: проекција машина, грубост тестер, тврдоста тестер, концентричност естер.

  6.Package: Внатрешна пластична кеса, надворешното пакување, гајба, или на барање.

  7.OEM добредојде: со искусни технички инженери и модерен инспекција опрема, нашата фабрика може да ви помогне да ги намали трошоците со висок квалитет.

  Се наоѓа во Dongguan на Кина, ние сме производител кој е специјализиран во обезбедување на машинска служба во согласност со барањето на клиентите и спецификација цртежи, било мали или largequantity се прифатливи за нас.


 • Претходно:
 • Следно:

 • APPLICATION

  Automobile,Solar Energy, Electronics, Optical-communication, Medical Equipment Office Automation,Domestic Appliance etc.

  1

  Working Process

  2

  PAYMENT & SHIPMENT

  Packaging & Delivery:

  Packaging Detail: According to customer’s request
  Delivery Detail: 15 working days

  FAQ:

  1.Are you a manufacturer?
  —Yes, we are. Warmly welcome to visit our factory at any time.

  2.How does Ruizheng control the quality?
  —During processing, the operating machine worker inspect the each sizes by themselves.
  —After finished the first whole part, will show to QA for full inspection.
  —Before shipment, the QA will inspect according to ISO sampling inspection standard for mass production.

  3.How to handle the complains?
  —If happen any complaints after got the goods, pls show us photos and detail compliants points, we will check with the production department and QC depart. Immediately and give solving solution with 6 hours. If need re-make, we will arrange re-make urgently and ship you new replacement with 5 days. Ruizheng will bear all the cost (including shipping cost).

  4.What’s the payment term?
  —100% T/T in advance normally; 50% deposit, 50% balance by T/T before shipment when order amount over 5000USD.

  5.What’s the delivery time?
  —Normal, 5-7 working days for sample. 12-30 working days for mass production.
  –If any urgent parts, we can provide preferential processing and control the delivery time as you required.

  6.What is the standard of package?
  —Separate Blister plastic box or Bubble Wrap/Pearl Wool, keep no scratch and damage.

  7.Can we get some sample?
  —Sample can be provided, the clients will bear the shipping cost. The Sample cost is about 50-100 USD for each part, and it will be refund after order the mass production.

  3

  COMPANY INFORMATION

  4 5 6

  7

  Friendly Tips: If you find our machining parts interested, please fill the below blank space with your detailed requirements. Ruizheng’s team would offer different solutions to you within 12 hours. .

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  WhatsApp Online Chat !