komponentët Precison

Përshkrim i shkurtër:

Product description: We can process all kinds of rapid prototyping as per client requirement. Excellent workmanship, timely delivery. OEM manufacturer with high quality, competitive price. Product scope: Machining short shafts parts, short machine shafts, milling parts, brass precision shafts machine parts, precision parts, copper turned parts, CNC milling and turning parts. Material: Carbon steel, stainless steel, aluminum, brass, bronze, copper, free cutting steel, or according to customer...


 • EXW Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 1 copë / Copë
 • Furnizimi Aftësia: 1000.000 copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: T / T, L / C, D / P, D / A
 • Detail Product

  General description

  Produkt Tags

  Përshkrim i produktit:

  Ne mund të procesit të të gjitha llojet e prototyping shpejtë, si për kërkesat e klientit.

  mjeshtëri të shkëlqyer, shpërndarjen në kohë. prodhuesi OEM me cilësi të lartë, çmim konkurrues.

  1. Shtrirja Produkt: Machining boshte shkurtër pjesë, boshte shkurtër makine, pjesë mulliri, precision bronzi pjesë boshte makinës, pjesë precize, bakri kthyer pjesë, mulliri CNC dhe pjesë kthyer.
  2. Materiali: çeliku i karbonit, çelik inox, alumin, bronzi, bronzi, bakri, pa pagesë prerja çeliku, ose sipas kërkesës së klientit.
  3. makine të përpunimit: machine CNC, qendra machining, makine bluarje, makine konvencionale torno, frezë, makine shpimit, teli prerja makine, makine automatike bar, vida zvicerane makinë.
  4. Mbarimi: zink plating, nikel plating, krom plating, phosphating, lustrim, rasti forcim, carburization forcim, anodizing, oksid zi.
  5. objektit Testing: makinë projektimi, kontrollor vrazhdësi, kontrollor ngurtësinë, concentricity ester.
  6. Paketa: qese Inner plastike, kuti kartoni e jashtme, arkë, ose në kërkesë.
  7. OEM mirëpritur: me inxhinierë me përvojë teknike dhe pajisje moderne inspektues, fabrika jonë mund të ju ndihmojë për të ulur koston me cilësi të lartë.

  E vendosur në Dongguan të Kinës, ne jemi një prodhues që është e specializuar në ofrimin e shërbimit të përpunimit sipas kërkesës së klientit dhe vizatime specifikim, ose sasi të vogël apo të madhe janë të pranueshme për ne.


 • Previous:
 • Next:

 • APPLICATION

  Automobile,Solar Energy, Electronics, Optical-communication, Medical Equipment Office Automation,Domestic Appliance etc.

  1

  Working Process

  2

  PAYMENT & SHIPMENT

  Packaging & Delivery:

  Packaging Detail: According to customer’s request
  Delivery Detail: 15 working days

  FAQ:

  1.Are you a manufacturer?
  —Yes, we are. Warmly welcome to visit our factory at any time.

  2.How does Ruizheng control the quality?
  —During processing, the operating machine worker inspect the each sizes by themselves.
  —After finished the first whole part, will show to QA for full inspection.
  —Before shipment, the QA will inspect according to ISO sampling inspection standard for mass production.

  3.How to handle the complains?
  —If happen any complaints after got the goods, pls show us photos and detail compliants points, we will check with the production department and QC depart. Immediately and give solving solution with 6 hours. If need re-make, we will arrange re-make urgently and ship you new replacement with 5 days. Ruizheng will bear all the cost (including shipping cost).

  4.What’s the payment term?
  —100% T/T in advance normally; 50% deposit, 50% balance by T/T before shipment when order amount over 5000USD.

  5.What’s the delivery time?
  —Normal, 5-7 working days for sample. 12-30 working days for mass production.
  –If any urgent parts, we can provide preferential processing and control the delivery time as you required.

  6.What is the standard of package?
  —Separate Blister plastic box or Bubble Wrap/Pearl Wool, keep no scratch and damage.

  7.Can we get some sample?
  —Sample can be provided, the clients will bear the shipping cost. The Sample cost is about 50-100 USD for each part, and it will be refund after order the mass production.

  3

  COMPANY INFORMATION

  4 5 6

  7

  Friendly Tips: If you find our machining parts interested, please fill the below blank space with your detailed requirements. Ruizheng’s team would offer different solutions to you within 12 hours. .

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Kupën

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni flamurin

  WhatsApp Online Chat !